Film z Indywidualnych Treningów Muay Thai Wojciecha Kosowskiego 2009

Film z walk Wojciecha Kosowskiego- najlepsze akcje 2006-2007

 

Strona promująca Tajlandię prowadzona
przez Wojciecha Kosowskiego

Biografia

Wojciech Kosowski

  

 

Urodzony: 09.04.1984r. w Warszawie
Masa ciała: 
75- 80 kg
Wzrost: 184 cm
Kategoria startowa: 75 kg
Styl: muay thai, K-1 rules
Liczba walk: ponad 80: Muay Thai 46, K-1 33, Sanda 3, Lowkick 2
Rekord walk zawodowych: 8 wygranych, 2 przegrane, 1 remis
Trener: Łukasz Rola
Klub: www.palestra.waw.pl
Strona zawodnika: www.dobry-trening.pl

 

  

 

 

              

 

 

 

 

Przygodę ze sportem zaczął już jako dziecko. W wieku 6 lat poszedł na zajęcia ju-jutsu i trenował pół roku. Następnie w tym samym roku zapisany został do sekcji  akrobatyki w Pałacu Młodzieży, gdzie trenował rok czasu. W wieku 8 lat zaczął uprawiać skoki do wody w sekcji MKS Pałac Młodzieży. Żaden jednak z tych sportów nie był dla niego atrakcyjny. W wieku 10 lat zaczął trenować pływanie na tej samej pływalni w sekcji MKS Pałac Młodzieży. Treningi odbywały się 4 razy tygodniowo po 2- 2,5 godz. Pływanie spodobało mu się i szybko dołączył do poziomu kolegów którzy trenowali już dłużej. Jego ulubionym stylem i tym którym pływając zdobył najwięcej medali był styl klasyczny. W wieku 13 lat przeniósł się do sekcji ratownictwa wodnego DELFIN Pałac Młodzieży i związany był z tą sekcją aż 6 lat. Na zajęciach ratownictwa odbywały się normalne treningi pływackie i wprowadzane były podstawy ratownictwa wodnego. W tym czasie uczestniczył w wielu zawodach ratowniczych i pływackich. W wieku 15 lat dodatkowo zaczął uprawiać lekkoatletykę (biegi) w klubie SKRA Warszawa. Brał udział w różnych biegach ulicznych (1-5km). W wieku 16 lat zdobył uprawnienia młodszego ratownika WOPR. W Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w 2000 roku jak i Mistrzostwach Warszawy w 2001 roku  w ratownictwie wodnym zdobył Puchar  dla najmłodszego zawodnika. W wieku 17 lat zaczął uczęszczać na treningi Taekwon-do w Warszawskiej Akademii Taekwon-do HWA-RANG. Tak zaczęła się jego przygoda ze sportami walki. Ćwiczył taekwon-do ok. 2-3 razy tygodniowo i dalej trenował w sekcji ratownictwa wodnego Pałacu Młodzieży. W wieku 18 lat uzyskał uprawnienia ratownika WOPR oraz zdał maturę. W 2001 roku zdobył uprawnienia sędziego pływania kl. 2 i sędziował już zawody, a jeszcze przed maturą pracował na pływalni OSIR Nowa Fala jako ratownik WOPR na 2/5 etatu.

W 2003 roku rozpoczął dzienne studia na AWF Józefa Piłsudskiego w Warszawie, na kierunku wychowanie fizyczne. Podczas VARSOVIADY- turnieju studentów pierwszego roku zdobył złoty medal w pływaniu w konkurencji 50m stylem klasycznym. Będąc też na pierwszym roku studiów poznał trenera kickboxingu Łukasza Rola (który jest zresztą jego trenerem do dziś). Wtedy zamienił taekwon-do na treningi kickboxingu (które odbywały się na Wojskowej Akademii Technicznej). Rekreacyjnie również zaczął pływać w drugim składzie sekcji studenckiej AZS-AWF-u. Na pierwszym roku studiów w Akademickich Mistrzostwach Warszawy w Pływaniu zajął III miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym (były to jego ostatnie poważniejsze zawody pływackie, startował potem sporadycznie w akademickiej lidze pływania, oraz w zawodach ratownictwa wodnego- ostatni raz w Mistrzostwach Mazowsza w 2005). Na II roku studiów łączył naukę i zajęcia fizyczne na uczelni z codziennym już treningiem kickboxingu (w sekcji która przybrała niebawem nazwę KS PALESTRA).

Pierwszymi zawodami w uderzanych sportach walki w których wziął udział był Otwarty Puchar Płocka w Sanda Full-Contact w kwietniu 2005r. Walczył w wadze do 75 kg i po ciężkich walkach zajął pierwsze miejsce. Już miesiąc później startował na sali bokserskiej Warszawskiej Legii w Turnieju Pierwszego Kroku w Thai-boxingu zajmując 3 miejsce.

W grudniu 2006 roku na Warszawskim Torwarze, odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski Muay Thai WMF organizowane przez PZKB. Po wygraniu trzech pojedynków zdobył złoto w kategorii 71- 75 kg, został Mistrzem Polski i członkiem kadry narodowej Muay Thai. Następnie wygrał przed czasem dwie walki na kolejnych ligach muay thai i został  powołany do startu na Mistrzostwach Świata Muay Thai w Bangkoku.

Mistrzostwa Świata odbyły się w marcu 2007r. Wyjazd do Tajlandii trwał 12 dni i opłacany był przez Polski Związek Kick-Boxingu. Wojtek w Bangkoku stoczył 3 walki. Pierwszą wygrał przed czasem w drugiej rundzie z zawodnikiem ze Szkocji. Drugą walkę wygrał na punkty z zawodnikiem z Kanady. Trzecią przegrał na punkty z doświadczonym Francuzem (który we wcześniejszej walce pokonał reprezentanta Tajlandii). Wojtek wywalczył zatem brązowy medal w kategorii 71-75kg w Mistrzostwach Świata Muay Thai WMF.

W maju 2007 roku w Szeged na Węgrzech zdobył Puchar Świata w thai-boxingu prestiżowej organizacji WAKO. Startował w kategorii 71-75 kg, wygrywając w finale na punkty z zawodnikiem z Białorusi.

W październiku 2007 wystartował w Mistrzostwach Europy Muay Thai WMF w Vigo w Hiszpanii. Niestety doznał tam poważnej kontuzji- skręcił kolano w trakcie walki i zerwał więzadło krzyżowe. W Vigo zajął trzecie, żegnając złoty medal i również przez kontuzję żegnając starty w innych poważnych imprezach.

W listopadzie 2007 w szpitalu klinicznym im. Prof. Adama Grucy w Otwocku przeszedł artroskopie kolana. Następnie w tym samym szpitalu w marcu 2008 rekonstrukcję więzadła krzyżowego przedniego. Kolano  rehabilitował w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie.

W roku akademickim 2007/2008 otrzymał Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia sportowe.

W 2007 r. ukończył kurs instruktorski, zorganizowany przez Polski Związek Kick-Boxingu, uzyskując tytuł Instruktora dyscypliny sportu muay thai.

We wrześniu 2008  ukończył z tytułem zawodowym magistra, Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Wraz z ukończeniem studiów uzyskał tytuł Trenera klasy drugiej pływania, Instruktora pływania i Instruktora boksu.

Z przedstawionej pracy magisterskiej „Porównanie siły kopnięcia okrężnego wyprowadzonego na różną wysokość u zawodników muay thai” jak również z jej obrony uzyskał ocenę bardzo dobrą. Praca napisana została w Zakładzie Biomechaniki Katedry Anatomii i Biomechaniki. Przeprowadził badania na 11 zawodnikach muay thai w Centralnym Laboratorium Badawczym AWF. Badania potwierdziły postawione hipotezy i pozwoliły na wysunięcie ciekawych wniosków dotyczących kopnięcia okrężnego. Wyniki pracy z pewnością posłużą do zwiększenia efektywności prowadzonych treningów muay thai, jak i przybliżą niektórym charakterystykę tej ciekawej dyscypliny sportu.

Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, którą ukończył jest najstarszą akademią sportową w Polsce. Założona została w 1928 roku przez Józefa Piłsudskiego jako Centralny Instytut Wychowania Fizycznego. W 2008, 2007, 2006 roku uczelnia ta zajmuje pierwsze miejsce w rankingu szkół wyższych zorganizowanym przez "Perspektywy" i "Rzeczpospolitą", w kategorii akademii wychowania fizycznego. Kształci najlepiej wykwalifikowanych nauczycieli, wychowawców, trenerów, instruktorów i specjalistów z zakresu kultury fizycznej i sportu. 
 

W październiku 2009 w Łącku po 2- letniej przerwie od walk, wystartował w Mistrzostwach Polski Muay Thai. Po wygranych trzech walkach zdobył złoto w kategorii senior 71-75 kg, dodatkowo został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw. 

W marcu 2010 Wojtek wystartował na Mistrzostwach Świata MUAY THAI organizacji WMF. Mistrzostwa odbywały się w Bangkoku w Tajlandii. Pierwszą walkę wygrał przed czasem z zawodnikiem z Brazylii. Drugą walkę przegrał  na punkty po czterech rundach walki z zawodnikiem z Iranu. Ostatecznie zdobył brązowy medal, powtarzając sukces z 2007 roku.

W maju 2010 Wojtek zdobył Puchar Świata WAKO w K-1 rules. W Szeged na Węgrzech stoczył 4 mocne walki kolejno z zawodnikami z Serbii, Białorusi, Finlandii i Serbii. Walczył w kategorii do 75 kg a Puchar zdobył już po raz drugi.

W czerwcu 2010 w Starachowicach zdobył Mistrzostwo Polski K-1 rules w wadze 71-75 kg. W Mistrzostwach stoczył i wygrał trzy pojedynki, dostając się tym samym do Kadry Polski w K-1.

W listopadzie 2010 w Płocku został Mistrzem Polski Muay Thai w wadze 71-75 kg.

W marcu 2011 zdobył III- miejsce na Mistrzostwach Świata Muay Thai Pro-am w Bangkoku w Tajlandii.

W Kwietniu 2011 zdobył brązowy medal na Pucharze Świata K-1 w Innsbruck w Austrii.

W Maju 2011  zdobył brązowy medal na Pucharze Świata K-1 WAKO w Szeged na Węgrzech.

W czerwcu 2011 zdobył Mistrzostwo Polski K-1 rules w wadze 71-75 kg w Skarżysko-Kamienna.

cdn.

Doświadczenie pedagogiczne oraz umiejętność prowadzenia zajęć zdobył odbywając 3- miesięczną praktykę pedagogiczną na trzech etapach szkolnictwa: szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum. Z praktyk pedagogicznych uzyskał trzy oceny bardzo dobre. W trakcie studiów przez trzy kolejne lata wakacji, jeździł z harcerzami Stowarzyszenia Harcerskiego jako ratownik WOPR. W 2008 r. na wakacyjnym obozie sportowym był trenerem pływania i wychowawcą zawodników UKS REKIN w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu, a w 2009 r. w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Jako młodszy ratownik czy  ratownik pełnił swoją funkcję na pływalni Pałacu Młodzieży w Warszawie, OSIR Nowa Fala, kąpielisku morskim w Juracie, pływalni DELFIN w Warszawie, czy spływie kajakowym rzeką Wdą. Od 2001 roku pełni funkcje sędziego na różnych zawodach pływackich (od 2005 r. jest sędzią okręgowym pływania kl. I). Prowadził także treningi grupowe muay thai w klubie Palestra Warszawa. Uderzanymi sportami walki (licząc taekwon-do) zajmuje się już od 8 lat. Technik muay thai uczył się od swojego trenera (Łukasza Rola), oraz uczestnicząc w zgrupowaniach Kadry Polski Muay Thai.