Film z Indywidualnych Treningów Muay Thai Wojciecha Kosowskiego 2009

Film z walk Wojciecha Kosowskiego- najlepsze akcje 2006-2007

 

Strona promująca Tajlandię prowadzona
przez Wojciecha Kosowskiego

Kosowski wygrywa na DSF Najlepsi z Najlepszych

16 grudnia 2016 odbyła się Gala K-1 "Najlepsi z Najlepszych" organizacji DSF. Wydarzenie miało miejsce w piątkowy wieczór w restauracji Champions w Hotelu Marriott w Warszawie. Wygrałem tam swoją walkę na punkty 3:0, w kategorii 75 kg, z Marcinem Mazurkiewiczem z Nowego Sącza. 
 
 
 
 
Moja relacja z fb:
Nie lubię sędziom pozostawiać wahań, lubię wygrywać zdecydowanie, najlepiej przed czasem. Zmęczyłem się. Walkę wygrałem 3:0. Nie obraziłbym się jakby werdykt był w druga stronę. Nie była to walka o pas, nie miałem żadnej spinki. Młodszy i zdeterminowany przeciwnik realizował swój plan, szedł do przodu, bił dużo. Szacunek dla Niego, za narzucenie tempa walki i waleczność. Gratuluje Marcin. Myślę, że nasze przyszłe ewentualne spotkanie na jakiejś dobrej gali, spokojnie zasługuje na walkę wieczoru. Teraz podleczę stare kontuzje, które nie pozwoliły mi się przygotować na 100%. Pewnie wrócę luty/marzec.
 
 
Fajna gala w samym centrum Warszawy. Ciekawostką jest, że na walkę zaprosiłem swoją mamę (łamiąc zasadę, że walki to nie widowiska dla tak delikatnych istot jak kobiety). Nigdy wcześniej nie było okazji, w Warszawie ostatni raz walczyłem w 2007 roku, na lidze K-1, z Leszkiem Kołtunem.
 
 
 
Specjalne podziękowania dla Pawła Nowakowskiego z Palestra Warszawa, który poświęcił mi wiele czasu, na tarcze (a tarcza była jedyną formą przygotowania, gdyż nie mogłem sparować). Oraz dla Thai Sun i IHS
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"Wojciech Kosowski w walce z Marcinem Mazurkiewiczem pokazał przede wszystkim spokój i doświadczenie. Przeczekując pierwszą rundę pozwolił wystrzelać się Mazurkiewiczowi, by od drugiej rundy zacząć przejmować inicjatywę. Nowosądecki zawodnik imponował przede wszystkim akcjami bokserskimi, ale doświadczenie Kosowskiego przeważyło i to jego ręka ostatecznie powędrowała w górę."
 
 
"Marcin Mazurkiewicz (Fight House Nowy Sącz), trenujący pod skrzydłami Rafała Dudka. Wojciech Kosowski (PALESTRA Warszawa) – tego zawodnika chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. 2 krotny mistrz Świata Muay Thai, absolwent AWF Warszawa, czynny trener i wiele, wiele więcej. 
Tym razem mieliśmy przyjemność oglądania bardzo czystej i technicznej walki. Wyraźny atak mogliśmy zaobserwować po stronie Mazurkiewicza. Na Kosowskim nie robiły jednak wrażenia mocne ciosy ze strony rywala. Zawodnik z Palestry bardzo spokojnie podszedł do walki, wbijał się w tempo z wyczuciem, a każdy cios przyjęty został na szczelną gardę. Widać było ogromne doświadczenie po stronie Kosowskiego oraz pełna kontrola nad przebiegiem walki. To zadecydowało o werdykcie 3:0 na korzyść Wojciecha Kosowskiego."
 
 
"Walka Wojciecha Kosowskiego z Marcinem Mazurkiewiczem przed galą, przez wielu ekspertów,  uważana była za najrówniejszą w rozpisce. Zawodnicy nie rozczarowali i stanęli na wysokości zadania. Po trzech bardzo widowiskowych rundach na kartach sędziowskich zwyciężył pochodzący z Warszawy Kosowski."
 
 
"Wykorzystując swoje doświadczenie pojedynek wygrał Wojciech Kosowski z Palestry Warszawa, który przetrzymał ataki Marcina Mazurkiewicza w pierwszej rundzie i w kolejnych dwóch wypunktował rywala, głównie świetnymi kopnięciami frontalnymi."
 
 
Wojciech Kosowski