Film z Indywidualnych Treningów Muay Thai Wojciecha Kosowskiego 2009

Film z walk Wojciecha Kosowskiego- najlepsze akcje 2006-2007

 

Strona promująca Tajlandię prowadzona
przez Wojciecha Kosowskiego

Mistrzostwa Świata K-1 2011 w Macedonii

W dniach 22- 30 października odbywa się wyjazd Kadry Polski na Mistrzostwa Świata w Kickboxingu. Mistrzostwa Świata prestiżowej organizacji WAKO (World Association of Kickboxing Organizations) rozegrają się w Skopje w Macedonii. Mistrzostwa Świata odbywają się co drugi rok, naprzemiennie z Mistrzostwami Europy. 

Walki będą się odbywaly 26- 29 października (29 finały).

Wojciech Kosowski będzie walczył w konkurencji K-1 rules w kategorii 71- 75 kg. 

Rok temu Wojtek stoczył na Mistrzostwach Europy trzy pojedynki i zdobył srebrny medal.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RELACJA:

Dzisiaj stoczyłem ćwierćfinałową walkę z zawodnikiem z Serbii. Walkę niestety przegrałem nieznacznie na punkty. Przeciwnik był liczony w 2 rundzie po lewym sierpie i w 3 po backfiście. Raz też trafiłem kolanem na twarz po ściągnięciu głowy, za co dostałem ostrzeżenie..  

Na tablicy punktowej szala przechylała się raz na moja,  raz na przeciwnika korzyść. W 3 rundzie zadał więcej technik (które nie zrobiły na mnie wrażenia, a na sędziach tak) i dlatego wygrał. Natomiast knockdowny (liczenia) przeciwnika zaliczone były jako jeden punkt, czyli jak każda inna technika np. middle-kick (taka jest punktacja komputerowa w K-1 rules, w muay thai wyliczenia przeciwnika uznane by były za dużą moją przewagę).

Pierwszy raz wracam z takiej imprezy bez żadnego medalu (imprezy rangi Mistrzostw Świata, Europy, czy Pucharu Świata). Pozostaje tylko duży niedosyt. Chwila refleksji i dalej mocne treningi by iść do przodu i nie stać w miejscu z formą.

Po walce przeciwnik z Serbii  pokazał mi bliznę pod żebrami. Miał operacje po moim uderzeniu kolanem na Pucharze Świata w Szeged w 2010 (gdzie wygrałem z nim na punkty). Tak wiec zdobywając teraz te 2-3 punkty więcej (i wygrywając) zrewanżował mi się za tamtą walkę (nawet z nawiązka, bo zależało mi bardzo żeby zostać Mistrzem Świata).

Moja walka z Serbem: 

Więcej informacji o Mistrzostwach na:

www.palestra.waw.pl

www.pzkickboxing.pl

 

Wojciech Kosowski