Film z Indywidualnych Treningów Muay Thai Wojciecha Kosowskiego 2009

Film z walk Wojciecha Kosowskiego- najlepsze akcje 2006-2007

 

Palestra Gym Warszawa
Palestra

Strona promująca Tajlandię prowadzona
przez Wojciecha Kosowskiego

Mistrzostwa Świata Muay Thai 2010 w Bangkoku

W dniach 18-26 marca 2010 w Bangkoku odbywały się Mistrzostwa Świata Muay Thai organizowane przez WMF (World Muay Thai Federation).

Mistrzostwa odbywały się po raz 7, natomiast drugi raz sankcjonowane były przez Tajlandzki Departament Wychowania Fizycznego.

Reprezentacja Polski przebywała w Bangkoku od 12 do 28 marca.

Łącznie reprezentacja Polski zdobyła 4 medale.

Wojciech Kosowski (Palestra Warszawa) walczący w kategorii wagowej do 75 kg. zdobył ostatecznie brązowy medal, powtarzając tym samym sukces z 2007 roku. W jego wadze było 14 zawodników. Podczas losowania otrzymał wolny los przechodząc do ćwierćfinału. Pierwszą swoją walkę wygrał przed czasem w trzeciej rundzie z czarnoskórym zawodnikiem z Brazylii (poprzez 15-sto punktową przewagę). Drugą walkę przegrał po czterech rundach na punkty (29:23) z Irańczykiem. Rywalizację w tej kategorii wagowej wygrał reprezentant Tajlandii.

Marcin Mieteń (Palestra Warszawa) walczący w kategorii do 86 kg. zdobył srebrny medal. Na Mistrzostwach stoczył trzy pojedynki. Pierwszą walkę wygrał na punkty, deklasując zawodnika z Włoch. Druga walkę wygrał również na punkty z zawodnikiem z Azejberdżanu. W walce finałowej o złoto Marcin uległ zawodnikowi z Francji, zdobywając tym samym srebrny medal na Mistrzostwach Świata.

Pełniejsza relacja z Mistrzostw Świata na stronie Polskiego Związku Kickboxingu i stronie klubu Palestra Warszawa.

Oprócz udziału w Mistrzostwach Wojciech Kosowski odbył kurs trenerski organizowany przez Tajlandzkie Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz  World Muay Thai Federation. Po ukończeniu kursu uzyskał certyfikat Międzynarodowego Trenera Muay Thai kl. C.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Reportaż po Mistrzostwach nakręcony w klubie Palestra emitowany w TVP2 i TVP Warszawa.
 

 

Pierwsza walka Wojtka: Wojtek z Brazylijczykiem

 

Druga walka Wojtaka: Wojtek z Irańczykiem

 

Wojciech Kosowski