Film z Indywidualnych Treningów Muay Thai Wojciecha Kosowskiego 2009

Film z walk Wojciecha Kosowskiego- najlepsze akcje 2006-2007

 

Strona promująca Tajlandię prowadzona
przez Wojciecha Kosowskiego

Mistrzostwa Świata Muay Thai 2014

W dniach 12-24 marca 2014, w Pattayi w Tajlandii odbyły się Mistrzostwa Świata Muay Thai WMF (World Muay Thai Federation). Na Mistrzostwach były rozegrane dwa turnieje: Mistrzostwa Amatorskie (walka w kaskach i ochraniaczach korpusu, cienkie ochraniacze na piszczel i ochraniacze łokci, 4 rundy po 2 min) i Mistrzostwa Pro-Am (cienkie ochraniacze na piszczel i ochraniacze łokci, 3 rundy po 3 min).

18.02.2014

W tym roku również wybieram się do Tajlandii, by walczyć z najlepszymi. Będą to moje szóste Mistrzostwa Świata Muay Thai. W swoim dorobku mam już pięć brązowych medali, oraz złoty- czyli Mistrzostwo Świata z 2012. Klasycznie będę startował w swojej kategorii wagowej , czyli do 75 kg.

19.02.2014

W 2014 roku, tytuł Grand Master Mecenasa Sportu Muay Thia otrzymał Pan Binkowski, właściciel Binkowski Hotel Kielce. Dziękuję za wspomożenie mnie kwotą 2000 zł, do zbliżających się dużymi krokami Mistrzostw Świata Muay Thai 2014.

 

24.02.2014

Bilet na MŚ Muay Thai, do Tajlandii zakupiony. Aeroflot, Warszawa-Moskwa-Bangkok, sprawnie bo ok. 13 h. Pobyt 9- 27 marca. 

W tym roku miałem „pod górkę” z przygotowaniem się do najważniejszej dla mnie, w roku imprezy sportowej. W ścisłym okresie przygotowania tj. 8 tygodniowych mikrocykli, dwa razy chorowałem; plus stan zapalny; potem rozcięcie łowy.. Wybijało mnie to z rytmu i reżimu treningowego. Doświadczenia, może nie jak u biblijnego Hioba; ale może miało mnie to wzmocnić w wierze, cierpliwości i nieugiętości, by następnie pomnożyły się pomyślności. Dostałem też potwierdzoną informację, o tym że Mistrzostwa są odwołane, ze względu na demonstracje, zamieszki i stan wyjątkowy w stolicy Tajlandii. Mistrzostwa jednak są, a ja na nie lecę! Nie ma co narzekać, trzeba zawalczyć najlepiej jak można. Postaram się godnie i jak najlepiej reprezentować Polskę, Polski Związek Kickboxingu i Palestra Gym.

26.02.2014

Mistrzostwa Świata Muay Thai, przeniesione są z Bangkoku na Pattaya, na wybrzeżu Tajlandii.

cdn.

9 marca

Wylot z Warszawy z lotniska Okęcie.

10 marca

Przybycie do Tajlandii, do Bangkoku. Tu jeden dzień w Muangphol Mansion Hotel. Trening/rozruch i zakup sprzętu do treningu i walki w MŚ.

11 marca

Przybycie na Pattaya do hotelu Golden Ville Pattaya. Tu dowiaduje się że Mistrzostwa są przeniesione w drugą cześć miasta..

12 marca

Trening w Cho.Nateetong Gym Pattaya www.thaiboxingpattaya.com, klasycznie, 5 rund tarczy

13 marca

Dzisiejszy poranek był aktywny. Po 5 godz. snu, spakować się, zbić wagę, przeprowadzić się na czczo na ważenie do oficjalnego hotelu Mistrzostw- Long Beach Garden Hotel Pattaya. Jeszcze z 33 kilogramową walizką i spiesząc się do godziny 10 to wszystko, bo do tej waga była (teraz wstać na trening w Warszawie na godzinę 11, już nigdy nie będzie problemem). 

13 marca

Skromne śniadania, bieganie w dresie sauna w upale i oficjalna waga zrobiona (z 80 kg w Polsce, na 74,4).

14 marca

Trening w Fairtex Pattaya. Tu spotkanie takich gwiazd muay thai jak Nathan Corbett i Yodsanklai Fairtex.

14 marca, wieczór

Oficjalna Ceremonia Otwarcia Mistrzostw Świata z defiladą reprezentacji wszystkich państw.

16 marca

Stoczona walka amatorska z reprezentantem Portugalii. Walka przegrana decyzją sędziowską..

cdn.

W. Kosowski