Film z Indywidualnych Treningów Muay Thai Wojciecha Kosowskiego 2009

Film z walk Wojciecha Kosowskiego- najlepsze akcje 2006-2007

 

Strona promująca Tajlandię prowadzona
przez Wojciecha Kosowskiego

Podsumowanie Mistrzostw Świata Muay Thai 2012 w Tajlandii

 

Wojciech Kosowski został Mistrzem Świata Muay Thai !!!

W dniach 12-24 marca w Bangkoku w Tajlandii odbyły się 9- te Mistrzostwa Świata Muay Thai WMF. 

Podczas Mistrzostw postanowiłem starować w obu odbywających się turniejach: Amatorski i Pro-Am (walka bez kasków).

W pierwszym turnieju stoczyłem i wygrałem 4 walki. Trzy walki z Uzbekistańczykiem, Malezyjczykiem i Anglikiem wygrałem przed czasem w 1 rundzie. W walce finałowej wygrałem z Bułgarem, po trzech rundach walki decyzją sędziów 4:1 (jest 5 sędziów). 
Zdobyłem zatem złoto i zostałem Amatorskim MISTRZEM ŚWIATA MUAY THAI :) Po 9- ciu latach treningu osiągnałem to co najważniejsze w tym sporcie.

W drugim turnieju- Pro Am, pierwszą walkę wygrałem przez KO w 1 rundzie, po trafieniu prawym prostym Irańczyka. Drugą walkę o wejście do półfinału przegrałem na punkty z Ukraińcem. Walka była zacięta, a przewaga przeciwnika nie duża. Wydaje mi się że przegrałem 1 i 2 rundę natomiast 3 wygrałem. Werdykt mógł być w obie strony (ale to moja subiektywna opinia i uczucie). Przeciwnik był świeższy i szybszy w tej walce (dla Ukraińca była to pierwsza walka tego turnieju- nie startował w Amatorskim, a w Pro Am w pierwszej miał wolny los). Moje zbijanie wagi i 5 wcześniejszych walk mogło wpłynąć na przebieg walki.
Tak więc w
rywalizacji Pro Am zdobyłem III miejsce i brązowy medal. Tym samym pobiłem swoj rekord- 6 walk stoczonych na jednym wyjeździe. 4 walki wygrane przed czasem w 1 rundzie. 

Zestawienie Medalowe Kadry Polski Muay Thai:
Wojciech Kosowski (75 kg) Złoto w Amatorskich i Brąz w Pro Am
Leszek Kulik (60 kg) Brąz w Amatorskich
Marcin Parcheta (71 kg) Srebro W Pro Am
Krzysztof Olszewski bez medalu po dobrej walce
Wojciech Oleksyk bez medalu

Relacje z Mistrzostw:
www.palestra.waw.pl
www.pzkickboxing.pl
www.kibo.pl
www.fightsport.pl

Wojciech Kosowski

 

komentarze Komentarze:

Nick:
komentarz


dodane przez Wojtek K dodaj datę 2012-03-26 16:17:04
[sprostowanie: "sport amatorski" oznacza wg Dziennika Ustaw rywalizację sportową, za którą nie dostaje się wynagrodzenia za start, czy zwycięstwo jak np. w boksie zawodowym, czy piłce nożnej (gdzie zawodnicy mają kontrakty). Tak więc wyczynowe starty pływaków czy lekkoatletów na Olimpiadzie też są wg nazewnictwa amatorskie. Na walkach oczywiście są najlepsi zawodnicy ze świata, również Ci którzy walczą zawodowo- czyli za pieniądze. Amatorstwo kojarzone jest często mylnie z rekreacją i nie mają ze sobą nic wspólnego te dwa określenia].

dodane przez dodaj datę 2012-03-26 22:09:15
wow!!!


dodane przez Wojtek K dodaj datę 2012-03-27 20:19:02
Moją kategorię wagową Pro Am wygrał reprezentant Tajlandii, pokonując w finale Ukraińca. Również kategorię niżej (71 kg) wygrał Taj, wygrywając nieznacznie z Marcinem Parchetą.
W ramach mojego świętowania zdobycia Mistrzostwa Świata, każdy z DOBRY-TRENING TEAM otrzyma gratis spodenki do muay thai i koszulkę z logo www.dobry-trening.pl :)

dodane przez dodaj datę 2012-03-29 02:56:11
taaaa