Film z Indywidualnych Treningów Muay Thai Wojciecha Kosowskiego 2009

Film z walk Wojciecha Kosowskiego- najlepsze akcje 2006-2007

 

Strona promująca Tajlandię prowadzona
przez Wojciecha Kosowskiego

Puchar Świata w Kick-boxingu, 21-23.05.2010 Szeged, Węgry

Wojtek Kosowski zdobywa złoto w Pucharze Świata K-1

 

W dniach 21-23.05.2010 odbył się w Szeged na Węgrzech Puchar Świata w Kick-boxingu. Puchar rozegrany był już po raz 16. Podczas turnieju rywalizacja odbywała się następujących konkurencjach: semi-contact, light-contact, full-contact, low-kick oraz K-1 rules. Puchar sankcjonowany jest przez prestiżową organizację WAKO. Turniej jak co roku był bardzo mocno obsadzony.

Do najbardziej wymagającej formuły walki jaką jest bez wątpienia K-1, zgłosiło się wielu dobrych zawodników.

W tej konkurencji startowali zawodnicy reprezentujący klub PALESTRA Warszawa: Wojciech Kosowski (1 miejsce, kat. 75 kg), Paweł Gierzyński (2 miejsce, kat. 81 kg), Michał Wacławek (kat. 71 kg) oraz PUNCHER Wrocław: Bartosz Batra (2 miejsce, kat. 63 kg).

 

Wojciech Kosowski startował jak zwykle w kategorii wagowej 71-75 kg. W tej kategorii w formule K-1 rules zgłosiło się najwięcej zawodników. Wojtek żeby wygrać musiał stoczyć cztery pojedynki. Pierwszą walkę wygrał z zawodnikiem z Serbii Ljubo Jalovi (3:0). Druga walkę wygrał z zawodnikiem z Białorusi (3:0). Trzecią walkę czyli półfinał wygrał z zawodnikiem z Finlandii werdyktem 2:1. Walka była zacięta i wyrównana. W finale zmierzył się z kolejnym zawodnikiem z Serbii. Wojtek kontrolował walkę od początku, wygrał uzyskując przewagę walki w dystansie i klinczu. Pod koniec 3 rundy przeciwnik Wojtka był liczony po uderzeniach kolanami w klinczu. Walka zakończyła się werdyktem 3:0.

 

Wojtek Kosowski zdobył zatem złoto w Pucharze Świata. Powtórzył tym samym sukces z 2007 roku gdzie również w Szeged zdobył złoto w taj-boksie.

 

Video z walk:

Pierwsza walka: Wojtek z Serbem Ljubo Jalovi

Druga walka: Wojtek z Białorusinem

Czwarta walka- finał Wojtek z Serbem