Film z Indywidualnych Treningów Muay Thai Wojciecha Kosowskiego 2009

Film z walk Wojciecha Kosowskiego- najlepsze akcje 2006-2007

 

Strona promująca Tajlandię prowadzona
przez Wojciecha Kosowskiego

Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania Pańskiego 2016

 
Jeszcze dwa tygodnie temu, myślałem, że w Wielką Sobotę 26.03 walczę na dużej gali Muay Thai Grand Prix w Londynie. Przygotowywałem się do walki 6 tygodni, miałem walczyć z bardzo utytułowanym anglikiem Michaelem Wakelingiem. Przeciwnik jednak nie walczy i tym samym, ja też nie walczę. Trenowałem dosyć mocno, więc forma na pewno wzrosła. Nie spożytkowałem jednak tego właściwie- walcząc na ringu... W przygotowaniach poniosłem tylko straty (bo zamiast do pracy- szkolić adeptów, szedłem szlifować swoją formę). Ale "nie samym chlebem człowiek żyje" :) No i adepci d-t dzięki temu mieli zaszczyt ćwiczyć więcej z trenerem dobrego-treningu, Mistrzem Świata w Kickboxingu- Bogdanem Sawickim. Ja przygotowywałem się w PALESTRZE, a tarczował mnie Paweł Nowakowski. Będę trenował dalej, będąc w miarę w formie, bo "nie znacie dnia, ni godziny". 

 

W niedzielę 20.03 zaczął się Wielki Tydzień. Oprócz treningów, dobrze też zadbać o chwilę refleksji i spokoju przed rozpoczęciem świętowania.  W czwartek rozpoczęło  się Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, Piątek i Sobota).

WIELKI CZWARTEK, czyli pamiątka Ostatniej Wieczerzy i tym samym Eucharystii. W kościołach odprawiane są Msze Wieczerzy Pańskiej.

WIELKI PIĄTEK. Tego dnia katolików obowiązuje post ścisły dla uczczenia wspomnienia Męki Pańskiej. W kościele odbywają się m.in. Droga Krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej. Centralne nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Warszawy rozpocznie się o g. 20.00 przed kościołem akademickim św. Anny.

WIELKA SOBOTA to Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego. W trakcie dnia, przeważnie do 16/17 odbywa się błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny. Wieczorem sprawowana jest Liturgia Wigilii Paschalnej.

W Niedzielę Wielkanocną, czyli Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o poranku, o godz. 6, tradycyjnie pierwszą mszę stanowi Msza św. Rezurekcyjna.

W Poniedziałek Wielkanocny, czyli drugi dzień Świąt Wielkanocnych dalej świętujemy i radujemy się ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Oktawa Wielkanocna, czyli osiem dni świątecznych trwa do II  Niedzieli Wielkanocnej 3 kwietnia, czyli Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Tu ciekawostką jest, że w piątek trwania Oktawy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
 
Cały Okres Wielkanocny trwa 50 dni (tj. od Wigilii Paschalnej do Zesłania Ducha Świętego to będzie niedziela 15.05). Dodatkowo w 40 dniu Zmartwychwstania, świętuje się Wniebowstąpienie Pańskie to będzie 8.05.2016.
 
 
 
 

"W ten radosny dzień

Zmartwychwstania Pańskiego

niech w nasze serca spłynie

Chrystusowy pokój,

szczęście i błogosławieństwo

Alleluja, alleluja !"

 
 
 
 
Oryginalne życzenia Wielkanocne, to już tradycja dobrego-treningu: