Film z Indywidualnych Treningów Muay Thai Wojciecha Kosowskiego 2009

Film z walk Wojciecha Kosowskiego- najlepsze akcje 2006-2007

 

Strona promująca Tajlandię prowadzona
przez Wojciecha Kosowskiego

Wojciech Kosowski na ME K-1 w Ankarze

„W dobrych zawodach udział wziąłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem.”  Św. Paweł z Tarsu

Ja bieg ukończyłem, niestety bez medalu tym razem.

W środę 31.10 przegrałem walkę ćwierćfinałową z Dmitry Baranowem z Białorusi. Werdykt był 2:1 tzn. jeden z sędziów na mnie, dwóch na niego. Była to moja trzecia już walka z tym utytułowanym zawodnikiem. W maju tego roku przegrałem z nim na Pucharze Świata w Szeged, też 2:1. Ponownie był ciut lepszy. Lub miał więcej szczęścia, lub po prostu jego akcje były bardziej czytelne dla sędziów punktowych. Być może uda mi się wreszcie zrewanżować, za rok na Mistrzostwach Świata K-1 w Brazylii.

W mojej wadze zgłosiło się 12- stu zawodników: z Mołdawii, Turcji, Rosji, Szwecji, Włoch, Francji, Słowacji, Serbii, Bułgarii, Białorusi, Macedonii i Polski. W turnieju byłem rozstawiony w losowaniu, jako Vice Mistrz z zeszłych ME.

Do zawodów byłem dobrze przygotowany, dzięki ciężkim treningom pod okiem trenera Łukasza Rola.

Teraz na najbliższe miesiące zmieniam konkurencję na muay thai. W moim treningu będzie więcej siły, klinczu i łokcie. I niebawem,  bo 23- 25 listopada w Krynicy, start na Mistrzostwach Polski Seniorów Oriental Rules Thai-Kickboxingu (nowa nazwa dla muay thai w PZKB). Następnie, już na spokojnie, treningi muay thai, przygotowujące mnie do startu w marcu 2013 na Mistrzostwach Świata Muay Thai w Bankgoku.

Treningi bokserskie i kickbokserskie, które wykonałem w przygotowaniach do K-1 w Turcji, na pewno nie pójdą w las. Zaowocują również w muay thai, w walce w dystansie.

Ogólnie Mistrzostwa są bardzo dobrze zorganizowane, efektowna Ceremonia Otwarcia z defiladami wszystkich państw, poziom walk wysoki i wyrównany.

Polska uplasowała się na 9 miejscu w ogólnej klasyfikacji medalowej, na 31 państw. Na pierwszym miejscu zdecydowanie Federacja Rosyjska (ale były w tym liczone kraje federacji jak Kazachstan..).

Klasyfikacja medalowa wszystkich konkurencji: K-1, Low-kick, light- contact

W samej rywalizacji K-1, na pierwszym miejscu podobnie Federacja Rosyjska. Polska na 6- tym miejscu.
Klasyfikacja medalowa K-1

Rezultaty Mistrzostw Europy wszystkie konkurencje i kategorie wagowe

  

Film z tarcz na jednym z rozruchów w Ankarze, z trenerem Tomaszem Mamulskim:
 

Wideo z mojej walki:

Filmik z Lunaparku w Ankarze. Diabelski Młyn jest dobry na ćwiczenie ''błędnika'' i osuszenie łez po przegranym werdykcie

Wojciech Kosowski