Film z Indywidualnych Treningów Muay Thai Wojciecha Kosowskiego 2009

Film z walk Wojciecha Kosowskiego- najlepsze akcje 2006-2007

 

Strona promująca Tajlandię prowadzona
przez Wojciecha Kosowskiego

XVII Puchar Świata w kickboxingu w Szeged

Wojciech Kosowski zajmuje 3 miejsce na Pucharze Świata w K-1 w Szeged na Węgrzech!

W dniach 19-22 odbywa się XVII Puchar Świata WAKO w kickboxingu w Szeged na Węgrze.

Tu znajduje się komunikat z zawodów: http://www.worldcupszeged.hu

19.05.2011

W czwartek odbyła się rejestracja i oficjalne ważenie. Ciężko było uzyskać limit wagi, ale po mocnym zbijaniu ważyłem, aż za mało bo 73,8 kg. Startuje jak zawsze w wadze 71- 75 kg w konkurencji K-1 rules. W mojej wadze zgłosiło się 8 zawodników.

20.05.2011

W piątek koło g. 14 walczyłem z zawodnikiem z Mołdawii. Walka była trudna, zawodnik mocno boksował. Wygrałem na punkty 2:1.

Jutro czyli w sobotę mam półfinał z Białorusinem Baranau Dzmitry (mocny zawodnik, Mistrz Świata w K-1 z 2009 r, w kat do 71kg.) Do jutrzejszego półfinału awansował wygrywając dziś przed czasem z innym Polakiem zgłoszonym do turnieju (po 2-krotnym liczeniu, po upływie zaledwie ok. 30 sek. pierwszej rundy). 

Jutro dam z siebie wszystko, aby nie poprzestać na brązowym medalu.

21.05.2011

Dziś w półfinale przegrałem na punkty z Białorusinem. Zawodnik był mocny. Czułem swoją przewagę siłową w klinczu, ale to była konkurencja K-1, nie muay thai i klincz szybko przerywali. W dystansie natomiast miał dobre wyczucie, był szybszy i to zaważyło na jego zwycięstwie. Zająłem zatem ostatecznie trzecie miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal.

 

Starty na dwóch Pucharach Świata w K-1 w Austrii i tu w Szeged były dużym sprawdzianem formy, nabraniem doświadczenia oraz walki z najlepszymi zawodnikami z różnych stron świata. 

Mam nadzieje że takie doświadczenie zaowocuje na najważniejszych imprezach K-1 rules, w czerwcu na Mistrzostwach Polski i w październiku na Mistrzostwach Świata w Macedonii.

Moją kategorie wagową wygrał Białorusin Baranau Dzmitry. Pokonał w finale innego Białorusina (ogólnie konkurencja K-1 była w tym roku zdominowana przez białorusinów. W kilku finałach walczyli ze sobą o pierwsze i drugie miejsce właśnie białorusini).

 

Wojciech Kosowski

Wideo z walk:

Pierwsza walka z zawodnikiem z Mołdawii

Druga walka z Białorusinem Barnau Dzmitry

komentarze Komentarze:

Nick:
komentarz


dodane przez gosc dodaj datę 2011-05-21 21:28:53
Gratulacje.Jest niedosyt, ale nie jest źle. Przecież w Szeged zdobyłeś już Puchar Świata K-1 i Puchar Świata Muay Thai. Gratulacje.

dodane przez Marcin dodaj datę 2011-05-24 22:51:06
Wojtek ... może czas zabrać się za MMA ... tam nie ma problemu z klinczem ... jest dozwolony :). W MT niestety w Polsce prawie niema walk zawodowych.

dodane przez Paweł dodaj datę 2011-06-06 18:28:40
Dobre walki! Gratulacje!