Film z Indywidualnych Treningów Muay Thai Wojciecha Kosowskiego 2009

Film z walk Wojciecha Kosowskiego- najlepsze akcje 2006-2007

 

Palestra Gym Warszawa
Palestra

Strona promująca Tajlandię prowadzona
przez Wojciecha Kosowskiego

MMA

MMA, czyli mieszane sztuki walki lub wszechstylowa walka wręcz (z ang.  Mixed Martial Arts). Jest to  dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą wręcz przy dużym zakresie dozwolonych technik (w zasadzie dopuszcza się wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki bez broni). Mieszane sztuki walki wyrażają jeden ze współczesnych kierunków rozwoju sztuk walki – zapewnienie widowiska sportowego, w którym walka toczy się przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka śmierci i poważnych, trwałych obrażeń ciała.

 

 

Pierwszym udokumentowanym sportem walki przypominającym dzisiejsze MMA był pankration, w którym stosowano różne techniki z klasycznych greckich zapasów i pięściarstwa. Obok pięściarstwa (pygme) i zapasów (pale), znajdowały się one w programie antycznych igrzysk olimpijskich.

W typowych walkach MMA dozwolone są rzuty, ciosy pięściami, dźwignie, duszenia, kopnięcia i walka w parterze. O wyniku pojedynku decyduje nokaut (również techniczny), poddanie się oraz, jeśli walka nie zakończyła się przed czasem, decyzja sędziów.

 

 

Walki odbywają się na zwykłym ringu bokserskim lub na ringach różnych kształtów otoczonych siatką, która zapobiega wypadaniu zawodników poza miejsce walki (potocznie zwanymi "klatkami").

(źródło: www.wikipedia.pl)

 

 

W walkach MMA mogą zmierzyć się zawodnicy róznych stylów walki zrówno uderzanych (muay thai, boks, kickboxing, karate, taekwon-do, wushu) jak i chwytanych (judo, zapasy, sambo, ju-jitsu, aikido). Obecnie najlepsi zawodnicy MMA trenują jednak przekrojowo najbardziej przydatne do walki style (muay thai, elementy zapasów i brazylijskie ju-jitsu).

 

 

 

 

Jeśli chcesz trenować MMA, spróbować ciekawego i twardego sportu walki i poczuć się jak prawdziwy wojownik, zapisz się już dziś na indywidualne treningi.

Na treningach będziesz pracował ze specjalistą od stójki (muay thai, boks) Wojciechem Kosowskim i trenerem od parteru i chwytania Tomaszem Kręcielewskim (judo, ju-jitsu).